Meist

Lentsiuse brändi soov on pakkuda kandjale jätkusuutlikumat alternatiivi igapäevaste ehete ning rõivakollektsioonide näol. Selle eesmärgiga on võetud igapäevases töös mitmeid samme ning disaini põhiseid otsuseid, et liikuda rohelisema tuleviku suunas – ehete loomiseks on peamised materjalid just metalli- ning puidutööstuse jäägid ja rõivad valmivad taaskasutatud või orgaanilistest tekstiilidest. Ajatud kujundused on esteetika peamiseks aluseks, et ehete ja rõivaste väärtus kestaks hooajast hooaega. Lisaks on enamus ehteid loodud ühest materjalist ja ühes tükis, et vähendada jääke ning erinevaid tootmise etappe.

Oma tööde juures jääb disainer Kairi Lentsius alati kindlaks põhimõttele “Less is more” ja uurib ootamatuid materjali, tehnoloogia ning vormi kombinatsioone. Lentsiuse tooted on igapäevaselt kantavad, skandinaavialikult šiki joonega ja teostatakse Tartus. Lentsiuse ehteseeria valmib Kairi ning tema meistrimehest isa Mardiga koostöös. Rõivaste õmblemisel on abiks rätsep Reet.

Kairi on omandanud kraadid tekstiilidisaini ning moedisaini õppes, arendanud Lentsiuse brändi aastast 2013 ning töötanud ka moedisaini lektorina Kõrgemas Kunstikoolis Pallas.  Kairi Lentsiuse CV.